Реклама НУ ОЮА

Наші партнери

Education.ua:
Образование в Украине Образование в Украине


Корисні посилання

Національна бібліотека України імені
В. І. Вернадського


Рада Європи Європейський простір (Офіційна сторінка)

Президент України (Офiцiйна сторінка)

Верховної Ради України (Офіційний портал )

Урядовий портал

Конституційний Суд України

Верховний Суд України

Вищий господарський суд України (офіційна сторінка)

Судова влада України

Генеральна прокуратура України (офіційна сторінка)

Служба безпеки України

Міністерство освіти і науки України (офіційна сторінка)

Міністерство юстиції України (офіційна сторінка)

Міністерство внутрішніх справ України

Державна фіскальна служба України

Державна міграційна служба України

Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Дніпропетровська обласна рада (офіційна сторінка)

Виконком Криворізької міської ради

Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни

Нотаріальна палата України (офіційна сторінка)

Офіційний вісник України (електронне видання)

ЛІГА:ЗАКОН - Головний правовой портал Украины

Ліга студентів Асоціації правників України

Сайт міста Кривого Рогу

Сайт міста Одеси

Архів новин
Назад 
Практичне заняття «Судове засідання в кримінальному провадженні».

Правова ситуація – це особливий метод, це «глина», з якої методами практичного права «ліпляться» результати, у вигляді знань, умінь, навичок та світоглядних переконань щодо подальшої правової діяльності студентів.

Саме правові ситуації та їх вирішення пов’язують заняття з життям, вчать реалістично уявляти себе учасником суспільного життя та використовувати правові знання при цьому. Вміння розв’язувати життєві проблеми із застосуванням правових норм – це основа правослухняних світоглядних переконань людини і особливо молоді.

Тому, наприкінці квітня на Криворізькому факультеті Національного університету «ОЮА» студентами 4-го курсу було розглянуто дві правові ситуації під час проведення практичних занять з предмету «Кримінальне право».

До розгляду кримінальних справ у судовому провадженні студенти груп 9-01в та 9-02в готувалися завзято та заздалегідь, а саме:

  1. Відпрацювали зміст певних розділів Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, а також цілий ряд нормативно-правових актів та джерел кримінального права.
  2. Ознайомилися з фактичними діями обвинувачених (Що відбулося?, Хто є учасниками злочинних дій?, Що про них відомо?, Які факти важливі?, Які другорядні?).
  3. Здійснили регулювання складеної ситуації за допомогою норм кримінально-процесуального та кримінального права. Склали сценарій кримінального судового провадження.
  4. Підібрали варіанти для вирішення справ , враховуючи обставини, покази свідків, експертів та спеціалістів.
  5. Прийняли остаточне рішення в кримінальному судовому провадженні – постановили обвинувальні висновки.

З метою розподілення ролей на одному із семінарських занять викладач запропонувала студентам таблички з правничою стилістикою «Сторони судового розгляду», які повинні були доставатися кожному таємно. Таким чином студенти об’єдналися у малі групи для підготовки до практичного заняття. За допомогою жеребкування було встановлено, що в групі 9-01в головуючим суддею стала Сіленіна А., судді – Рамазанова Л., Кривошеєв В., а в групі 9-02в – Поваляшко В., судді – Маргієв Т., Кутовий А. Сторони в судовому процесі приймали активну участь в прийнятті рішення по справі: Сорочан Д., Іванов В., Магда С., Гуляєва Д. – захисники, а Козуб І., Гнатусько С., Жосан С., Повна Н. – прокурори. Цікавими та змістовними були покази свідків в кримінальних справах Зайцевої Н., Куликовського О.,Скворцова Д.,Пістрюги О., ЯрошенкоО., Луньо М., Поліщук Ю.

В судовому розгляді по матеріалам кримінального провадження важливу роль відігравали експерти та спеціалісти, які доповідали суддям по матеріалам висновків судово-медичної, біохімічної, -фармакологічної експертиз. Роль експертів виконували Євчук Ю., Тузов С., Муленко В., Синенко А., Школенко Д.

Але найбільш тяжким завданням було для студентів виконання ролі обвинувачених в злочинах, передбачених ст. ст. 201, 121 КК України. Вони виконували ролі посадових осіб, які перевозили через митний кордон сильнодіючі лікарські засоби ( завідуюча та провізор аптеки), а також злочинців, що скоїли групою осіб тяжкий злочин проти життя та здоров’я особи.

Після проголошення обвинувальних вироків присутні в залі декан факультету, кандидат юридичних наук, доцент, Заслужений юрист України почесний працівник органів прокуратури Кравець В.Р., та викладачі, що займаються практичною адвокатською діяльністю: заст. декана кандидат юридичних наук, доцент Стець О.М., ст. викл. Бобошко О.М., Кітвіченко В.А., Малиця Ю.М., доц. Олюха В.Г., доц. Устинова-Бойченко Г.М. вказали учасникам на позитивні та негативні сторони в судовому розгляді і на які недоліки потрібно звернути увагу наступного разу. В групах викладачі відмітили позитивними відгуками роботу студентів та індивідуально кожного.

В залі були присутні студенти 3-го курсу, які з цікавістю спостерігали за діями студентів, та зробили висновки про те, що в наступному навчальному семестрі вони стануть учасниками судового провадження.Ст. викладач Бобошко О.М.


Дата опублікування: 2013-05-07


Студентам
- Тестування
Бакалавр
- Денне відділення
    • 1 курс
    • 2 курс
    • 3 курс
    • 4 курс
- Заочне відділення
    • 4 курс
    • 5 курс
    • 6 курс
- ФЗН №2
    • 3 курс
    • 4 курс
    • 5 курс
Магістр
- Денне відділення
    • 1 курс
- Заочне відділення
    • 1 курс
Молодший спеціаліст
- Юридичний коледж
    • 1 курс
    • 2 курс
    • 3 курс


Алфавітний показчик

Відвідуваність
ХостівХітів
За день0
За тиждень0
За місяць0

PostgreSQL powered Official Vkontakte group
© 2006-2018 Національний університет «Одеська юридична академія». Кривий Ріг, Україна.