Відзначення Дня української писемності та мови на Криворізькому факультеті НУ «ОЮА»

«Українська мова та нація: реалії та перспективи розвитку». Саме під такою назвою 9 листопада на Криворізькому факультеті відбувся «круглий стіл» до Дня української писемності та мови, який провели студенти 1-ого курсу. Ініціювали проведення цього заходу кафедра гуманітарних та соціально-економічних дисциплін (завідувач кафедри, доцент, кандидат історичних наук Барабаш Наталя Олександрівна, доцент кафедри, кандидат філологічних наук Пахомова Олена Анатоліївна), а також завідувач бібліотеки факультету Глущенко Лариса Олегівна.

Привітав усіх учасників «круглого столу» зі святом декан факультету, заслужений юрист України, доцент, кандидат юридичних наук Кравець Василь Романович, який відзначив важливість писемності у духовно-культурному становленні української нації, роль державної мови у професійній діяльності юристів. Найактивнішим студентам декан подарував навчальні посібники з різних галузей правознавства, видані науковцям НУ «ОЮА», висловивши сподівання на те, що матеріали цих книжок стануть студентам у нагоді і в майбутньому в їхній юридичній практиці.

У роботі «круглого столу» також взяв участь заступник декана, доцент, кандидат історичних наук Амарян Мералі Халойович, який у своєму виступі розглянув мовне законодавство України в європейському контексті, відмітив необхідність підтримки держави у зміцненні позицій української мови.

Гостем «круглого столу» стала молода талановита криворізька письменниця, журналіст місцевого телеканалу «Рудана» Ірина Роік. Вона прочитала уривки з нового твору, розповіла про свій соціальний «бук»-проект «Книгосховище», порадила студентам щоденно спілкуватися рідною мовою, щоб долучитися до джерел неповторної духовності української нації.

Особливо активними в обговоренні актуальних проблем «круглого столу» були такі студенти факультету: Кубаєва Вікторія, Кравець Анастасія, Іванова Діана, Байдак Жанна, Авшарян Степан, Кобзар Валентин, Степанцов Владислав, Бардадим Дмитро та інші. Їх зацікавили проблеми цивілізаційної визначеності української нації, ролі української мови як мови міжнаціонального спілкування, питання формування національної культури, мовленнєвої компетентності юристів. З результатами соціологічного дослідження мовного середовища студентів КФ НУ «ОЮА» познайомила присутніх студентка 1-ого курсу Бакай Віолетта. Вона звернула увагу на багатомовність у спілкуванні наших студентів, які, крім української та російської, активно користуються у листуванні з друзями, у пошуку інформації в інтернеті англійською та деякими іншими іноземними мовами.

Після підведення підсумків «круглого столу» всі учасники погодилися з тим, що мова – це духовна і культурна скрабниця нації, яку необхідно любити і берегти, а значить – необхідно кожному вдосконалювати знання української мови, поширювати україномовний простір.

Викладач КФ НУ «ОЮА»

Пахомова О.А