Тетянин день — свято студентів

Традиційне студентське свято Тетянин день відзначають 25 січня. Однак небагато сучасних студентів знають історію цього свята, тобто чому саме цей день є їхнім, так би мовити, «професійним святом».

Це свято запроваджене на честь Великомучениці Тетяни, дочки заможного римлянина, яка прийняла смерть за християнську віру та доброчинність. Прадавній переказ свідчить, що Свята Тетяна жила в Римі на рубежі другого і третього століть, за часів жорстоких гонінь на християн. Її батько, знатний римлянин, таємно сповідав віру в Ісуса і виховав свою дочку в християнському дусі. Вона присвятила себе служінню Богові і загинула від рук язичників.

Як же вийшло, що християнська Свята Тетяна стала покровителькою студентів? Історія говорить, що саме у Тетянин день імператриця Єлизавета підписала наказ про заснування Московського університету і з того часу 25 січня став офіційно університетським днем, а Свята Тетяна — покровителькою вищої школи.

В понеділок, 25 січня, православна церква відзначає день пам’яті покровительки вищої школи — святої мучениці Тетяни.

Традиційно Тетянин день широко святкує студентство. Для всієї студентської братії це чудова нагода відволіктися від навчання і поринути у веселощі, радісні святкування і пустощі. Неофіційним студентським святом цей день став ще у середині ХІХ сторіччя, тим більш, що у цей час закінчувалися іспити і з нього починалися студентські канікули, власне це і відзначали студенти. У ті часи святкові дійства проходили дуже урочисто — з врученням нагород, проголошенням промов і обов’язковим молебнем у церкві.

Тож, незважаючи на те, що історія свята сягає своїм корінням у давні часи, традиція відзначати цей день живе і понині. Студентська братія, яка влаштовувала пишні гуляння понад сто років тому, так само і у ХХІ сторіччі гучно і весело відзначає свято молодості, прагнення до знань, завзяття і оптимізму.

Крім того, студент ніколи не втратить шансу відпочити від навчального процесу, бо, як говорить народна мудрість: «від сесії до сесії живуть студенти весело». І це, мабуть, правильно, адже студентські роки — найкращі, і згодом студенти і студентки згадуватимуть цей час як яскраву сторінку свого життя, а своїх колег по студентській лаві, суворих і лояльних викладачів, свого декана, коменданта гуртожитку і методиста, як колоритні постаті чудових студентських часів.

Дата опублікування: 2016-01-20

За день1191044