«Слідчі дії» в процесі навчання студентів

«Слідчі дії» в процесі навчання студентів на Криворізькому факультеті НУ «ОЮА»

Для поглибленого оволодіння практичними навиками в кримінальному процесі студенти 5 курсу Криворізького факультету НУ «ОЮА» вивчають низку спеціальних навчальних курсів, серед яких «Проведення та оформлення процесуальних дій в досудовому провадженні». Сама назва дисципліни визначає пріоритети у формах викладення та закріплення навчального матеріалу для майбутніх юристів – практичне проведення (участь або імітація) слідчих дій.

Сформовані невеликі групи студентів під керівництвом досвідчених викладачів Криворізького факультету, проводили навчальні огляди місць умовного скоєння злочину, допити, очні ставки та інші слідчі заходи. Місце проведення занять, в необхідних випадках, не обмежувалася стінами навчальних аудиторій – імітовані слідчі дії проходили в умовах ймовірного виявленнях ознак вчиненого кримінального правопорушення.

Крім того, низка факультативних занять були пов'язані з присутністю студентів факультету, а деяких з них, навіть за участю в якості понятих, при проведенні реальних слідчих дій (огляд місця події (ДТП з постраждалими), слідчий експеримент). Такі заняття проводяться в рамках співробітництва Криворізького факультету НУ «ОЮА» (на підставі Договору про практичну підготовку студентів) з органами досудового розслідування Національної поліції м Кривого Рогу.

Крім ефективного засвоєння навчального матеріалу, надана студентам на даному етапі їх становлення як юристів можливість приймати практичну участь в особливостях слідчої діяльності, дозволить багатьом з них отримати професійний досвід та вірно визначитись у своєму виборі при працевлаштуванні, т.я. більше ніж через півроку студенти стануть дипломованими фахівцями в області «права» і, професійна діяльність багатьох з них буде пов'язана з кримінальною юстицією.

Сподіваємось, що через роки, хтось із цих випускників Одеської юридичної академії буде самостійно, професійно і грамотно проводити слідчі дії або брати участь у них у ролі прокурорів, адвокатів або законних представників учасників процесу.

Автор статті: Доцент кафедри кримінально-правових дисциплін Криворізького факультету НУ «ОЮА» к.ю.н. М.Ю. Веселов

Дата опублікування: 2016-12-16

За день985