Студентська наукова конференція до Дня прав людини

Студентська наукова конференція до Дня прав людини на Криворізькому факультеті НУ «ОЮА»

Щорічно, з нагоди Дня прав людини, в рамках проведення Тижня права на Криворізькому факультеті відбуваються заходи присвячені Дню прав людини.

9 грудня 2016 року завершила роботу XII Студентська наукова конференція «Права людини у сучасному світі», що проходить на передодні Дня прав людини.

Конференція проходила у вигляді пленарних засідань, по секціям протягом тижня. Питання, які піднімали учасники конференції є дуже актуальними, присвячені проблемам захисту прав людини в Україні та зарубіжних країнах. Багато приділили уваги забезпеченню прав громадян у кримінальному судочинстві, захисту прав учасників у цивільному та господарському процесах, проблемам захисту трудових прав, а також були висвітлені проблемні питання щодо правового статусу деяких органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Цікавими та дискусійними були доповіді студентів, щодо міжнародних та європейських інституцій, роль яких покликана захищати права людини та громадянина.

На урочистому засіданні присвяченому завершенню студентської конференції були підведені підсумки, перед учасниками виступив декан Кравець В.Р., який зазначив, що у 2016 році, за ініціативою ООН темою Дня прав людини став заклик: «Борись за чиїсь права сьогодні!», тому що захист прав людини є відповідальністю кожної людини на планеті… . Як сказав В.Р. Кравець, студенти Національного університету «Одеська юридична академія» повинні не тільки знати права та свободи, розуміти їх, а й могли вміло користуватись ними особисто і кваліфіковано допомагати іншим, надаючи їм правову допомогу та захищати права, які закріплені в Загальній декларації прав людини, що була прийнята 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН.

Активні учасники конференції отримали дипломи за участь та актуальність теми в науковому заході. Проведення конференції висвітлювалось місцевою телерадіокомпанією «РУДАНА», яка підготувала репортаж до Дня прав людини.

За результатами XII студентської наукової конференції видана Збірка матеріалів конференції, куди увійшли тези кращих наукових робіт. Традиційно екземпляри збірника будуть надані до бібліотеки Криворізького факультету та наукової бібліотеки НУ «ОЮА», а також розіслані провідним бібліотекам міста Кривого Рогу та Дніпропетровської області.

Автор статті: Доцент кафедри конституційного,міжнародного та приватного права к.ю.н Стець О.М.

Дата опублікування: 2016-12-16

За день0