Круглий стіл «Історичний розвиток Одеської кримінально- правової школи та її роль у формуванні юридичної науки», присвячений 20-річчю Національного університету «Одеська юридична академія»

«Круглий стіл» - така форма публічного обговорення або висвітлення будь-яких питань, коли учасники, які мають рівні права, висловлюються по черзі або в певному порядку. Згідно з давньою легендою, мудрий король Артур вперше посадив своїх соратників за круглий стіл з метою зробити їх рівними і рівноправними. Завдяки можливості всім учасникам дискусії відчувати себе рівними в правах, круглий стіл дійшов до сьогоднішніх днів як символ плідної дискусії та прийняття компромісних рішень.

29 вересня в Кривому Розі було проведено круглий стіл, присвячений 20-річчю від дня заснування Національного університету «Одеська юридична академія». Кафедра кримінально-правових дисциплін Криворізького факультету присвятила цей захід Одеській кримінально-процесуальній і кримінально-правовій школі, її історичного розвитку та аналізу її ролі в формуванні юридичної науки.

У конференц-залі учасників і гостей круглого столу привітав в.о. декана Криворізького факультету Національного університету «Одеська юридична академія» В.Г. Залужний. У своїй промові він наголосив на важливості подібних зустрічей для встановлення наукових і особистих контактів між юристами України, розширення перспектив досліджень і реформування кримінальної юстиції. Учасниками круглого столу були професорсько-викладацький склад факультету та студенти.

Тематика круглого столу викликала інтерес в учасників-студентів. Їх виступи були присвячені історії становлення та сучасних тенденцій Одеської правової школи, актуальних питань кримінального судочинства.

Відбір доповідачів проводився в два етапи. На першому етапі оргкомітет оцінював роботи на відповідність правилам і критеріям круглого столу. До очного етапу були допущена частина доповідачів з найактуальнішими і цікавими темами. Це дозволило провести жваву дискусію, забезпечити спільну роботу всієї аудиторії. Такий підхід виключив монотонність багатогодинних заслуховувань доповідачів, допоміг залучити до обговорення максимальне число студентів.

Відкриття круглого столу пройшло в конференц-залі, після чого для гостей була проведена екскурсія по факультету і всі учасники перейшли в чітальний зал бібліотеки. Тут і були заслухані виступи учасників. Сама робоча обстановка читального залу надала дискусії невимушений і творчий характер. Учасники-студенти були відзначені призами.

Дата опублікування: 2017-10-04

За день62249