«Круглий стіл» на тему: "Європейський Союз та Україна: сучасні міграційні процеси" на Криворізькому факультеті НУ «ОЮА»

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права – та враховує інтереси всіх учасників. Рішення щодо відзначення Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість. У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи долучилися держави – кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз'яснювальна робота; культурно-освітні програми та спортивні змагання.
Україна не є членом Євросоюзу, проте День Європи в нас відзначається на державному рівні. Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій країні започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи. Це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
З нагоди відзначення Дня Європи в Україні на Криворізькому факультеті Національного університету "Одеська юридична академія" котрий рік поспіль за ініціативи професорсько-викладацького складу кафедри соціально-політичних та економічних дисциплін 16 травня 2018 року було проведено «Круглий стіл» на тему: "Європейський Союз та Україна: сучасні міграційні процеси". Студентами Криворізького факультету та Криворізького юридичного коледжу були оголошені доповіді українською, англійською, німецькою та російською мовами. Надзвичайний інтерес викликав виступ студентки І курсу Криворізького юридичного коледжу Хомякової Тетяни, який був присвячений проблемі осмислення Європи в українській художній і публіцистичній літературі. У своїх доповідях студенти торкнулись болючих питань молодіжної еміграції з України, трудової міграції та законодавчого регулювання міграційної політики в ЄС. Кожний виступ супроводжувався запитаннями від аудиторії до доповідачів та породжував жваву дискусію. У підсумковому слові завідувач кафедри соціально-політичних та економічних дисциплін Н.О. Барабаш подякувала учасникам за якісно проведену роботу та наголосила на необхідності популяризації серед молоді ідей щодо євроінтеграційного курсу України.

Больше фото по ссылке: https://www.facebook.com/krog.onua.edu.ua/posts/685562868442573

Дата опублікування: 2018-05-18