Прес-конференція на Криворізькому факультеті Національного університету «Одеська юридична академія» до Дня журналіста України

5 червня 2018 року на Криворізькому факультеті Національного університету «Одеська юридична академія» в затишній читальній залі відбулася прес-конференція з нагоди Дня журналіста в Україні, на яку були запрошені представники регіональних ЗМІ: ДТРК «КРИВОРІЖЖЯ», ТРК «РУДАНА», загальноміські газети «Червоний гірник», «Домашня газета» та низка електронних ресурсів.
Прес-конференція була присвячена проблемам захисту прав журналіста в Україні, удосконалення професійних навичок та потреби профільної освіти в Кривому Розі.
У вступному слові заступник декана з навчально-виховної роботи Криворізького факультету НУ «ОЮА» к.ю.н., доцент і адвокат Стець Олег Миколайович зазначив, що журналістика – одна з найцікавіших професій, жодна інша галузь людської діяльності не дає такої можливості для самореалізації. Адже в сучасну епоху стрімкого злету інформаційних технологій, активного розвитку медійного ринку професія журналіста навіть більш престижна, ніж в минулі часи, і обіцяє грандіозні можливості. У Кривому Розі, як великому індустріальному місті з 650-ти – тисячним населенням є багато креативних юнаків і дівчат, яким можуть запропонувати отримати на Криворізькому факультеті НУ «ОЮА» якісну освіту за спеціальністю "Журналістика". Так як, в ідеалі журналісту потрібна гуманітарна освіта, а гарна базова освіта для журналіста зазвичай, крім природних наук, літератури, мови, політичних наук включає – право. Тому, унікальне поєднання професорсько-викладацького потенціалу та матеріальної бази Криворізького факультету Національного університету «Одеська юридична академія» надає можливості здійснювати підготовку не тільки майбутніх юристів, а й журналістів у Кривому Розі. Адже, підготовка майбутніх журналістів на Криворізькому факультеті НУ «ОЮА» здійснюватиметься саме за спеціальністю ЖУРНАЛІСТИКА , що матиме свої переваги, одна з яких надання якісних знань, в т.ч. з права, що дозволить вміло, професійно і законно здійснювати журналістську діяльність, що сприятиме підвищенню не тільки майстерності журналіста, а й захисту його професійних прав.
Крім того, Стець О.М. повідав про відкриття на базі юридичної клініки Криворізького факультету НУ «ОЮА» Центру правового захисту журналістів, що викликало також зацікавленість у присутніх представників мас-медіа.
Завідувач кафедри соціально-політичних та економічних дисциплін Криворізького факультету к.і.н., доцент Барабаш Наталя Олександрівна у своєму виступі говорила про один з наймолодших підрозділів Національного університету «Одеська юридична академія» – факультет журналістики. Він був створений у 2013 році як факультет з підготовки високого рівня фахівців за освітніми програмами «журналістика» та «реклама і зв'язки з громадськістю", ставить за мету забезпечення фундаментальних знань з теорії та практики журналістики, реклами і зв'язків з громадськістю, масової комунікації, прикладних соціально-комунікаційних технологій, стилістики, лінгвістики, медіапсихології, міжкультурних і аудіовізуальних комунікацій, веб-дизайну тощо. Сьогодні професорсько-викладацький склад кафедри соціально-політичних та економічних дисциплін Криворізького факультету готовий долучитися до молодої команди однодумців з факультету журналістики НУ "ОЮА" й розпочати підготовку бакалаврів зі спеціальності "Журналістика". Під час прес-конференції було продемонстровано відеозвернення випускників Криворізького факультету НУ «ОЮА», які сьогодні з отриманою юридичною освітою працюють в медійній сфері. Вони є гордістю нашого факультету, оскільки вдало поєднують знання з юриспруденції з практичною діяльністю у журналістській сфері. Отже, сьогодні факультет має інтелектуальний потенціал та достатню матеріальну базу для підготовки не тільки майбутніх юристів, а й журналістів.
Відповідальний секретар приймальної комісії Криворізького факультету НУ «ОЮА» Білошенко Олена Юріївна розповіла про умови вступу до НУ «ОЮА» у 2018 році, про новації вступної кампанії і особливості вступу на спеціальність «ЖУРНАЛІСТИКА».
Наприкінці прес-конференції від присутніх представників ЗМІ надходили питання, щодо умов навчання на Криворізькому факультеті НУ «ОЮА», а також надходили пропозиції щодо подальшої співпраці з факультетом.
З привітаннями з нагоди професійного свята журналістів та музикального подарунку від студентки 4-го курсу Олександри Амеліної завершилася прес-конференція.
Сподіваємось, що Криворізький факультет Національного університету «Одеська юридична академія», як центр правової освіти і науки на Придніпров`ї, стане тепер ще центром правового захисту та освіти журналістів в Кривому Розі.

Больше фото по ссылке: https://www.facebook.com/krog.onua.edu.ua/posts/675527752779418

Дата опублікування: 2018-06-06